Společnost SUNCAD s.r.o. byla zapsána do obchodního rejstříku 15. 4. 2002 vedeného u Městského soudu v Praze v oddíle C., vložka 87514 a je certifikována ISO 9001:2001.
Společnost vznikla z pracovníků konsorcia projektantů, doplněných o nové absolventy stavební fakulty a pracovníky s praxí z jiných společností.
Hlavní oblastí působnosti společnosti je projektová, inženýrská a posudková činnost ve výstavbě a zprostředkování služeb.
Ke všem projektů přistupujeme individuálně v součinnosti s investorem a ve vztahu ke konkrétnímu zadání. Spolupracujeme s řadou specialistů
jednotlivých profesí, kteří vytvářejí ucelený tým odborníků vedený našimi pracovníky zajišťujícími koordinaci všech částí návrhu tak, aby zpracovávané projekty byly komplexně fungujícími celky.

Veškeré projektové práce jsou zajišťovány digitálně na grafických stanicích, pracujících s grafickými, modelovými a výpočtovými systémy CAD a dalšími. Pro projektovou a posudkovou činnost jsou ve společnosti licencovány následující programy, které máme v aktuálních verzích:

---- AutoCAD
---- Autodesk Revit 
---- Autodesk Civil 3D 
---- Abcut AutoCAD 
---- pit-CAD 
---- Rapid Design Visualization
---- Rhino 3D
---- Canalis
---- Kros (stavební rozpočty)